

Zadzwoń
888-999-919
Dowóz towaru na telefon!
Nadzór i doradztwo BHP i ppoż.
Proponujemy Państwu w ramach usługi „nadzór BHP” wykonywanie zadań służby BHP na podstawie art. 23711§ 2 Kodeksu pracy. Zakres zadań w ramach tej usługi zgodny jest z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 września 1997 r w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. Nr 109, poz. 704 z dnia 18 września 1997 r, z późn. zm.).W ramach tej usługi wykonujemy między innymi:
-
szkolenia wstępne i okresowe BHP
-
prowadzenie kompleksowych i problemowych kontroli stanu BHP
-
audyty stanu BHP
-
sporządzanie okresowych analiz stanu BHP
-
udział w ocenie ryzyka zawodowego
-
opracowywanie instrukcji ogólnych BHP i stanowiskowych
-
doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów prawa pracy w odniesieniu do BHP
-
udział w postępowaniach powypadkowych
-
prowadzenie wymaganych przepisami prawa pracy rejestrów z zakresu BHP
-
doradztwo w zakresie organizacji i metod pracy na stanowiskach pracy, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe oraz pomoc w doborze najwłaściwszych środków ochrony zbiorowej i indywidualnej
-
udział w opracowywaniu planów modernizacji i rozwoju zakładu pracy Zleceniodawcy oraz przedstawianie propozycji dotyczących uwzględnienia w tych planach rozwiązań techniczno-organizacyjnych, zapewniających poprawę stanu BHP pracy
-
udział w ocenie założeń i dokumentacji dotyczących modernizacji zakładu pracy Zleceniodawcy , albo ich części, a także nowych inwestycji, oraz zgłaszanie wniosków dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
-
badania środowiskowe
-
wykonywanie tabel norm przydziału odzieży roboczej i środków ochrony indywidualnej
-
reprezentowanie klienta w przypadku kontroli np. PIP i PIS
-
inne zadania wynikające z rozporządzenia dotyczącego służby BHP
W ramach usługi "nadzór ppoż." specjaliści wykonają dla Państwa:
-
instrukcje bezpieczeństwa pożarowego dla budynków i obiektów budowlanych zgodnie z §6 Rozporządzenia MSWiA o ochronie przeciwpożarowej budynków ( Dz.U. 109 poz. 719 z 2010r.)
-
przeglądy ppoż. wraz ze sporządzaniem protokołów stanu bezpieczeństwa pożarowego
-
szkolenia pracowników z zakresu ochrony przeciwpożarowej
-
opracowanie zarządzeń wewnętrznych i instrukcji dotyczących ochrony przeciwpożarowej
-
proponujemy ponadto:
-
przedstawianie pracodawcy wniosków dotyczących ryzyka pożarowego oraz technologicznego w zakładach pracy
-
doradztwo w zakresie metod i organizacji stanowisk pracy, w zakresie biernej ochrony przeciwpożarowej, zagrożenia wybuchem z uwzględnieniem zabezpieczeń przeciwpożarowych
-
wyposażenie nadzorowanych obiektów w:
-
instrukcje przeciwpożarowe
-
wykazy telefonów alarmowych
-
znaki bezpieczeństwa dotyczące ewakuacji
-
znaki bezpieczeństwa dotyczące ochrony ppoż.
-
pożarnicze tablice informacyjne
-
podręczny sprzęt gaśniczy.
-
-
wykonywanie przeglądów stanu technicznego hydrantów wewnętrznych oraz podręcznego sprzętu gaśniczego
-
udzielanie porad i opiniowanie na temat wszystkich zagadnień związanych z ochroną przeciwpożarową
-
prowadzenie próbnych ewakuacji
-
Usługi wykonujemy w ramach:
-
umów o stałej współpracy
-
jednorazowych zleceń
Proponujemy przeprowadzenie następujących szkoleń:
Szkolenie bhp wstępne - przeznaczone dla wszystkich osób rozpoczynających prace, przeprowadzane jest w formie instruktażu i obejmuje:
-
szkolenie wstępne ogólne, zwane dalej "instruktażem ogólnym".
Szkolenie bhp okresowe - szkolenie to odbywają:
-
osoby będące pracodawcami oraz inne osoby kierujące pracownikami, w szczególności kierownicy, mistrzowie i brygadziści
-
pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych, pracownicy inżynieryjno-techniczni, w tym projektanci, konstruktorzy maszyn i innych urządzeń technicznych, technolodzy i organizatorzy produkcji
-
pracownicy administracyjno-biurowi i inni niewymienieni, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Szkolenia bhp dla pracowników służby BHP i innych osób wykonujących zadania tej służby.
Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej - przeznaczone jest dla pracowników wyznaczanych do udzielania pierwszej pomocy, zgodnie z art 209¹ § 1 pkt.2 kodeksu pracy.
Szkolenie ochrony przeciwpożarowej i ewakuacji pracowników - przeznaczone dla pracowników wyznaczonych do wykonywania czynności w zakresie zwalczania pożarów oraz ewakuacji pracowników, zgodnie z przepisami o ochronie przeciwpożarowej.
Wszystkie szkolenia mogą być organizowane u klienta lub w salach konferencyjnych. Koszt naszych szkoleń zależy od indywidualnego zapotrzebowania klienta.
Nasi wykładowcy to grono wyspecjalizowanych fachowców z dziedziny bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz prawa pracy, z wieloletnią praktyką i ogromnym doświadczeniem zawodowym.
W czasie szkolenia wykorzystujemy filmy, skrypty, prezentacje multimedialne ułatwiające słuchaczom przyswojenie wiedzy w zakresie problematyki BHP i ppoż.
Szkolenia
Postępowanie powypadkowe przeprowadza zespół powypadkowy.
Obowiązek powołania tego zespołu ciąży na pracodawcy (§ 3 rozporządzenia Rady Ministrów z 28.7.1998 r. w sprawie ustalania przyczyn wypadków przy pracy oraz sposobu ich udokumentowania, a także zakresu informacji zamieszczonych w rejestrze wypadków przy pracy Dz. U. Nr 115, poz. 744 ze zm.) Ustalenie okoliczności i przyczyn wypadków jest przeprowadzane z ,,urzędu” i nie jest do tego potrzebny żaden wniosek od poszkodowanego lub świadka wypadku skierowany do pracodawcy.
Postępowanie powypadkowe powinno zostać wszczęte już w momencie powzięcia wiadomości o wypadku. Warto też przypomnieć, że brak widocznego skutku wypadku nie może być podstawą do zaniechania przeprowadzania takiego postępowania.
Zespół powypadkowy to dwóch równorzędnych członków bez przewodniczącego, przy czym jedna z tych osób reprezentuje pracodawcę, a druga pracowników. Nie mogą to być przypadkowe osoby. Podstawową zasadą określającą w § 3 przywołanego powyżej rozporządzenia w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy jest to, że w skład zespołu powypadkowego wchodzą:·
-
pracownik służby bhp – reprezentant pracodawcy,·
-
społeczny inspektor pracy – reprezentant pracowników.
Skompletowanie w/w składu zespołu jest oczywiście możliwe tylko w większych zakładach pracy, w których funkcjonuje służba bhp i jest wybrany społeczny inspektor pracy, to zamiast niego, w skład zespołu powypadkowego wchodzi przedstawiciel pracowników wybrany na podstawie art. 237123a Kodeksu pracy (tj. Dz. U. z 1998 r Nr 21, poz. 94 ze zm.), przez zakładowe organizacje związkowe, a jeżeli takie organizacje nie działają w zakładzie, przez pracowników w trybie przyjętym u danego pracodawcy ( § 4 w/w rozporządzenia).
W mniejszych zakładach zatrudniających (20 do 100 pracowników), w których pracodawca nie ma obowiązku tworzenia służb bhp, jej zadania może wykonać specjalista spoza zakładu pracy.Jeżeli pracodawca ze względu na małą liczbę zatrudnionych nie jest w stanie powołać zespołu powypadkowego w składzie dwuosobowym, w skład tego zespołu wchodzi:·
-
pracodawca
-
specjalista spoza zakładu pracy.